Anturie nejen jako řezanka, ale i pokojová rostlina
Bez pokojových rostlin by byl náš domov nudný a hlavně prázdný. Proto se není čemu divit, když jsou květinářství stále tak hojně navštěvovaná. I když jsou populární v dnešní době hlavně stálezelené rostliny, rozhodně své favority najdeme i u těch rostlin, které jsou kvetoucí.
Stálezelené rostliny se staly poměrně oblíbené hlavně proto, že se hodí naprosto k jakékoliv barvě. Proto pokud budete chtít například znovu vymalovat, stačí jenom opravdu vymalovat – není třeba kupovat nové květiny, protože jejich barva květu se vaší nové barvě nebude zamlouvat a nebude k ní ladit.
Jenže nyní jsou velice oblíbené kontrasty, proto se opět i kvetoucí rostliny dostaly do módy, z níž nejspíše jen tak nevyjdou. Mezi nejoblíbenější rostliny se dostaly ty, o které se nemusíte nijak starat. Jsou to hlavně květiny, jako jsou třeba fialky nebo například anturie.
Anturky si většinou pamatujete jako rostliny, které se spíše vážou do květin. Většinou se dokonce používají jako přídavek do narozeninových pugétů pro muže, protože jsou takové spíše mužské kytky. Pro ženy se však hodí hlavně v té pokojové podobě.
Jak vypadá a kde ji najdeme?
Anturii v květináči najdeme hlavně v květinářstvích. I když se dostává do módy i nakupování v různých obchodech s nábytkem, jako je třeba IKEA, kde najdete velice levné pokojové rostliny, stejně bohužel anturii zde nenajdete. Jedná se o mnohdy bohatší květinu, která už má dokonce několik květů. Anturie, jak je známe, jsou v menší podobě, nejsou tak velké, jak se běžně vážou do kyticí.
Jak se o ni starat?
Starost je minimální, pokud je ale správná. Anturie se spokojí hlavně s místem, kde je polostín. Nemusí mít zrovna přímé slunce, to jim neprospívá, proto se nedoporučuje je dávat například na okenní parapet, kde rozhodně nebudou dobře kvést. Zalévá se běžně jednou týdně – rozhodně ji nesmíte nechat vyschnout.
U kropení si dejte pozor – není dobré ji kropit vůbec, ale mnohdy se hlavně na květy lepí prach, proto jednou za čas kropení hlavně květů neuškodí. Zde se však naopak nesmí kropit listy, protože ty žloutnou a následně uhnívají.